پنج شنبه, 05 خرداد 1390 ساعت 00:00

زرشک پلو با مرغ

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(92 رای‌ها)

تشریفات مجالس ماه و خورشید

تشریفات مجالس ماه و خورشید مفتخر است با بهترین کیفیت در طراحی و اجرا پذیرای جشنها و مهمانیهای شما عزیزان باشد و در همین راستا تشریفات مجالس ماه و خورشید با گرد اوری بهترین و با تجربه ترین گروه کترینگ و سر اشپز حرفه ای و مواد اولیه درجه یک قدمی شایسته در هر چه بهتر و با شکوه تر برگزار شدن مراسمهای شما عزیزان برداشته است.

زرشک‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است. این غذا را معمولاً با مرغ، گوشت بره و یا سردست و قلوه‌گاهِ گوسفند درست می‌کنند.

برای تهیۀ زرشک‌پلو، مرغ را نمک می‌زنند و در روغن تفت می‌دهند تا طلایی شود.

برای تهیۀ زرشک‌پلو، مرغ را نمک می‌زنند و در روغن تفت می‌دهند تا طلایی شود.

زرشک و زیره و شکر را اضافه می‌کنند و روی مرغ محلول زعفران می‌ریزند. برنج را مانند چلو ساده آب‌کش می‌کنند. نیم پیمانه آب روغن در دیگ داغ می‌کنند و ته‌دیگِ نان لواش یا سیب زمینی می‌چینند.

نیمی از برنج را ریخته و مرغ یا گوشت آماده را روی برنج می‌گذارند و باقی برنج را روی آن می‌ریزند. دیگ را روی شعله می‌گذارند تا دَم بدهد بعد نیم پیمانه آب روغن روی برنج می‌دهند. دمکنی می‌گذارند و شعله را ملایم می‌کنند. بعد از یک ساعت زرشک‌پلو دم کشیده است. هنگام کشیدن زعفران را در آب داغ حل می‌کنند و زرشک و یک کفگیر برنج را با آن مخلوط کرده و روی پلو می‌ریزند.

مرغ یا گوشت را می‌توان زیر لایه‌ای از پلو در دیس گذاشت یا در ظرف جداگانه‌ای کشید

*با تشریفات مجالس ماه و خورشید رویا را به واقعیت تبدیل کنید*

خواندن 1916 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 مرداد 1395 ساعت 09:58
تشریفات مجالس ماه و خورشید

تشریفات مجالس ماه و خورشید با بیش از 10 سال سابقه درخشان در طراحی و اجرای مراسم جشن عروسی، عقد، نامزدی و جشن تولد و برگزاری سمینار ها و همایش ها مفتخر است خدمت گذار شما خوبان باشد.

آخرین‌ها از تشریفات مجالس ماه و خورشید

محتوای بیشتر در این بخش: سالاد و دسر »